Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

BİRLİK SAĞLIK SEN’İN ANKARA ÇIKARMASINDAN MUĞLA HALKINA MÜJDELİ HABER

BİRLİK SAĞLIK SEN’İN ANKARA ÇIKARMASINDAN MUĞLA HALKINA MÜJDELİ HABER
8 görüldü
25 Mayıs 2024 - 22:11

BASK ( Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) ve Birlik Sağlık Sen Muğla İl Temsilcisi Abdullah GÜL “ Muğla halkımızın can güvenliği ile ilgili TBMM düzeyinde yaptığımız görüşmelerde Muğla halkımız için müjdeli haberlerle döndük” dedi.
GÜL Açıklamasında;
6 Şubat Kahramanmaraş Merkezli gerçekleşen depremde on binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, yüzbinlerce vatandaşımız yaralandı. Bu çıkan acı tablonun en başta gelen nedenlerden birisi hastanelerinin yıkılması veya ağır hasar aldığından dolayı acil hizmeti verememesidir. Yüzlerce vatandaşımıza hastanelerin enkazları mezar olurken, binlerce vatandaşlarımız enkazlardan kurtulup kapılarında ya hayatlarını kaybettiler yada şuan protezle yaşamak zorunda kaldı.
Muğla ilimizde, bilim insanlarımızın açıkladığı gibi 7 üzeri deprem beklenen 15 , fay hattı üzerinde yaşayan yedi ilden biri. Menteşe Devlet Hastanemizin de, Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından düzenlenen raporda 3 bloğunun yıkım kararının, 1 bloğunun güçlendirme ile ancak ayakta kalacağının yer almaktadır. Bu tehlikeyi haber aldığımız ilk günden bu yana bir vatandaşımızın bile tırnağına zarar gelmemesi, Hatay’da yaşanan acıların ilimizde yaşanması adına her platformda mücadele etmeye devam ediyoruz. İnsanlarımızın canları ve deprem siyaset üstü bir konu bilinciyle Ankara’da tüm siyasi partilerimizi ziyaret ettik. Riski ve oluşabilecek vahi m can kayıpları ile nasıl önlem alınacağı ile ilgili dosyalarımızı ilettik. Gerek Ak Parti gerekse Cumhuriyet Halk Partisi vekillerimiz duruma çok hassas davranarak anında fraksiyon gösterdiler.
Ak Parti Muğla Vekilimiz Sayın Yakup OTGÖZ; Yüzyılın depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, devletimiz deprem bölgelerinde tüm imkanları ile vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ettiğini belirtti. Muğla ‘da tek bir insanımızın canının yanmaması için tüm gücüyle konunun takipçisi olacağını, ilettiğimiz dosyayı Sağlık Bakanımız ile paylaşıp, yapılması planlanan hastanenin hızlandırılması, riskli Menteşe Devlet Hastanesinin yıkılması adına görüşmelerde bulunacağını bizlerle paylaştı. Bu hastanenin tüm blokları yıkılmadan bu risk ortadan kalkmayacağını belirtirken, bu önemli konun yakından takipçisi olacağını söyledi.
CHP Muğla Millet Vekilimiz Sayın Gizem ÖZCAN; Muğla halkımızın en ufak zarar görmemesi adına her alanda konun takipçisi olacağını iletti.
GÜL Açıklamasının sonunda ;
Sayın vekillerimiz, Sayın Yakup OTGÖZ’ÜN dosyayı kendisine iletir iletmez İl Sağlık Müdürünü arayarak konun durumu hakkında bilgi alması, önlemler için yapacağı görüşmeler ve Menteşe ilçemiz için yeni hastane müjdesi ile Sayın Gizem ÖZCAN’IN gösterdiği hassasiyet ile konun takipçisi olacağını iletmesi bizleri mutlu etmiştir. Biz BASK olarak sağlık çalışanlar ile tüm halkımızın canlarını riske atan doğal afetlerin siyaset üstü bir konu olduğu bilinci ile mücadelemizi tüm platformlarda devam edeceğiz. Ancak buradan tekrar uyarmak istiyorum “ DEPREMLER KAPIMIZDA, ÖNLEM ALMAK ELİMİZDE”. Bu anlamda acilen Menteşe Devlet Hastanesinin faaliyeti durdurularak tahliye edilmesi gerekmektedir. Kamuoyuna saygılarımla.

Abdullah GÜL
BASK Muğla İl Temsilcisi
Birlik Sağlık Sen İl Temsilcisi

Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.