Datça Gündem 48

STAR CAM BALKON

MABKE ENKAZDAN 2 CAN KURTARDI

MABKE ENKAZDAN 2 CAN KURTARDI
13 görüldü
08 Şubat 2023 - 15:22

Depremin duyulmasıyla Marmaris’ten yola çıkan Marmaris Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (MABKE) Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde katıldığı arama kurtarma çalışmasında 2 küçük çocuğu enkazdan canlı olarak kurtardı.

Afetlerde arama kurtarma yapmak amacıyla Marmaris Belediyesi bünyesinde kurulan Marmaris Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nden (MABKE) 6 kişilik bir grup 6 Şubat Pazartesi sabahı arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıktı. Gerekli malzeme ve teçhizatla zorlu bir yolculuğun ardından Hatay’ın Kırıkhan ilçesine ulaşan ekip, AFAD ekipleriyle koordineli bir şekilde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir enkazda çalışmaya başladı. Enkazın altında bir hayat belirtisi arayan ekip, depremin ardından 52. saatte Eymen (3) ve Esra (7) adında iki küçük çocuğu enkazdan sağ olarak kurtarmayı başardı. Sağlık ekiplerine teslim edilen 2 küçük çocuk hastaneye kaldırıldı. Marmaris Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (MABKE) Hatay’ın Kırıkhan ilçesinin ardından Antakya’ya geçti.

UMUDUMUZU KAYBETMİYORUZ

Tüm gücüyle depremzedelerin yanında olacaklarını belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da “Arama kurtarmada eğitimlerini tamamlayan ve her an hazır durumda olan MABKE’nin destek olduğu çalışmalarda enkazdan iki küçük çocuğumuzun canlı olarak çıkarıldığı haberini büyük bir sevinçle aldık. Ekibimiz buradan Antakya’ya geçerek çalışmalara destek olmaya devam edecek. Tüm ekiplere kolaylıklar diliyoruz ve umudumuzu kaybetmeden alacağımız güzel haberleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.

STAR CAM BALKON
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.