Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

ORMANLARIMIZI YAKAN ABD VE PKK’DIR

ORMANLARIMIZI YAKAN ABD VE PKK’DIR
448 görüldü
25 Ağustos 2021 - 12:31

Vatan Partisi Datça İlçe Başkanı Hasan Ortatepe, Datça Cumhuriyet Meydanında yaptığı basın açıklamasında  ABD, PKK, İsrail ve Yunanistan’a ağır eleştirilerde bulundu.

 

Yapılan açıklamada Hasan Ortatepe!

ORMANLARIMIZI YAKAN ABD VE PKK’DIR

 

53 ilimizde 270 Orman yangını izmarit ve mangaldan çıkmadı. ABD, PKK’nın eline bu kez silah yerine kibrit ve çakmak verdi. Amacı da turizmimize ve ekonomimize darbe vurarak bizi zayıf düşürmek, halk içinde kaos yaratarak hükümeti yıpratmaktı. O açıdan bu yangınlar ABD yangınlarıdır. Bu yangınlar PKK yangınlarıdır. Ama nafile. Türk Milleti şehitler verme pahasına yeşil vatanını korudu. Canını dişine takarak yangınları söndürdü. Bu hainler Türk Milletinin vatanseverliğini tanımıyorlar. ABD ve PKK Türk vatanını yakamaz, yaksa yaksa kendini yakabilir.

ABD’ye verilecek en etkili cevap İncirlik ve Kürecik gibi üslerden onları kovmaktır. Üsleri Türk askerinin denetimine vermektir. Kundakçı PKK’ya verilecek en güçlü yanıt ise siyasi kolu olan HDP’yi derhal kapatmaktır. Mecliste terörist istemiyoruz.

Sevgili Datçalılar,

Türkiye zorlu günlerden geçiyor. Suriye ve Irak sınırımızda PKK/YPG ile boğuşuyoruz. Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’tan ABD, İsrail ve Yunanistan bize namlu gösteriyor. Cumhuriyet tarihinin en derin ekonomik krizinden geçiyoruz. Korona salgını bir taraftan, orman yangınları diğer taraftan milletimizi ve vatanımızı tehdit etmektedir. Bu zorlukları tek parti hükümetiyle aşamayız. Bütün milleti birleştirecek MİLLİ HÜKÜMET şart ve elzemdir. Zorlukları ancak üreticilerin milli hükümetiyle göğüsleyebilir, Türkiye’yi selamete ulaştırabiliriz. Vatan Partisi olarak böyle bir hükümette üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız.

ORMAN YEŞİL VATANDIR. VATAN YAKILAMAZ.

ORMAN YAKAN PKK’NIN SİYASİ KOLU HDP DERHAL KAPATILMALIDIR.

İNCİRLİK VE KÜRECİK ÜSLERİ ABD’YE KAPATILMALIDIR.

ZORLUKLARI ANCAK MİLLİ HÜKÜMET İLE AŞABİLİRİZ. “ dedi.

 

Haber merkezi

 

STAR CAM BALKON
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.