Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

BELEDİYEDE EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET DÖNEMİ

BELEDİYEDE EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET DÖNEMİ
6 görüldü
07 Şubat 2024 - 15:49

Marmaris Belediyesi’nde eşit işe eşit ücret dönemi başladı. DİSK’le yapılan sözleşmeye göre uzun yıllardır devam eden kadrolu – şirket elemanı farkı ortadan kalktı.

DİSK’e bağlı Genel İş sendikasıyla Marmaris Belediyesi Personel A.Ş., arasında, Ocak 2024- Haziran 2024 dönemini kapsayan protokol imzalandı. Sözleşmeye Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile Genel – İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş imza attı. Yapılan sözleşmeyle kadrolu ve şirket personeli arasında maaş farkı da son buldu.

MİMARI MEHMET OKTAY

İmza töreninde bir konuşma yapan Sendika Şube Başkanı Uzay Kocabaş, yapılan anlaşmayla uzun yıllardır devam eden kadrolu – şirket elemanı farkının ortadan kalktığını belirtti. Eşit işe, eşit maaş ilkesiyle Belediyede çalışan kadrolu işçilerle taşeron işçiler arasındaki maaş farkının ortadan kalktığını söyleyen Kocabaş, bu konuda Belediye Başkan Mehmet Oktay’ın kendilerine her zaman destek olduğunu ifade ederek “Birlikte çok güzel bir beş yıl geçirdik. Başkanımız ve yönetimi her zaman emekçinin yanında oldu. Bu sözleşmeyle de kadrolu – taşeron farkı ortadan kalktı. Bunun mimarı Başkan Mehmet Oktay’dır. Tüm üyelerimiz adına Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HİZMET ODAKLI OLUN

Belediye Başkanı Mehmet Oktay Marmaris tarihinin en kötü 5 yıllık döneminde yöneticilik yaptıklarını söyleyerek “Bu kurumun varlık nedeni halka hizmettir. Tüm konsantrasyonumuz bu olsun. Bundan sonrası için sizden isteğim bu olacak. Biz vatandaş ve halk odaklı çalışmalarımızı sürdürdük. İnşallah bundan sonra gelenler de bu anlayışta olur. Yerel seçimlerden önce tüm birimlerimizle yeni binamıza taşınacağız. Yeni hizmet binamızı bu dönemden bir miras olarak sizlere bırakacağız. Toplantıya katılan şirket personeli de Başkan Mehmet Oktay’a çalışanlarına sunduğu imkanlar için teşekkür etti.

Yapılan sözleşmeye göre Personel A.Ş.’de çalışan 627 personelin maaşına 2024’ün ilk 6 ayı için yüzde 86 oranında zam yapıldı. ‘Eşit işe eşit ücret’ anlayışıyla yapılan zam sonucunda kadrolu işçilerle aynı seviyeye getirilen maaşlarda en düşük ücret 30 bin 22 TL oldu.

STAR CAM BALKON
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.