Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

Menteşe Mahalle Muhtarlarıyla % 50 Hibe Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Toplantı Yapıldı

Menteşe Mahalle Muhtarlarıyla % 50 Hibe Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Toplantı Yapıldı
312 görüldü
25 Temmuz 2021 - 10:39

Muğla İli Menteşe İlçesi mahalle muhtarlarının yoğun katılımıyla Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, İl Müdür Yardımcıları Muhammed Sevinç, Enver Aydın, Menteşe İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Kuray  ile Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdür Vekili Alptuğ Demircan  katıldı.

Menteşe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan toplantıya muhtarların yoğun katlımı oldu. Toplantıda %50 Hibeli Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi programı hakkında bilgi verildi.

İl Müdürü Barış Saylak yapılacak olan hayvancılık desteklemelerinin önemine değinerek “Bakanlığımızın % 50 hibeli Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi sektör ve hayvancılık işletmeleri açısından önemli bir adındır. Bu anlamda mesai arkadaşlarımız bilgilendirmelerini yaptı. Sizlere bu anlamda gereken desteği vereceğiz. Sizlerin köylerinde bulunan işletme sahiplerini desteğe başvuruları için bekliyoruz.” dedi.

Bizim çıkış noktamız üretmekten, üretirken bir olmaktan geçiyor.

Muhtarların tek tek söz alarak talep ve sorunlarını dile getirdiği toplantıda İl Müdürü Barış Saylak Akyer Mahalle Muhtarı Fatma Kurt’u yanına alarak mahalle ve çalışmaları hakkında bilgi alarak “Kadın muhtar olarak sizi kutluyorum. Örnek olmasını diliyor, kadın muhtar sayısının artmasını diliyorum.” Dedi. Konuşmasını ” Talepleriniz tek tek not alındı. Bu konuda olabilecek her şeyi yapacağız. Konuların takipçisi olacağım. Sizlerin de sorunların üstesinden gelebilmek için bir olmanız gerekir. Bizim çıkış noktamız üretmekten, üretirken bir olmaktan geçiyor. Bir olalım, iri olalım, diri olalım. ” tamamladı.

Toplantının verimli ve memnuniyet verici olduğuna değinen muhtarlar bu tip bilgilendirme toplantılarının arttırılmasını dile getirdiler.

Haber Merkezi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.