Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

Muğla’da Millet İttifakı İkinci Tur İçin 131 Bin Seçmeni İkna Etmeye Çalışacak

Muğla’da Millet İttifakı İkinci Tur İçin 131 Bin Seçmeni İkna Etmeye Çalışacak
49 görüldü
22 Mayıs 2023 - 12:28

Muğla’da Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, 28’inci dönem milletvekilleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün katıldığı toplantı ile bir araya geldi. 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminin değerlendirildiği toplantı Menteşe’deki Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, ilk turda oy kullanmayan, Kılıçdaroğlu ile Erdoğan dışındaki adaylara oy veren, oyları geçersiz sayılan yaklaşık 131 bin seçmeni ikinci turda Kılıçdaroğlu’na oy vermeleri için ikna etmeye çalışacaklarını söyledi.

569 MAHALLENİN 434’ÜNDE KILIÇDAROĞLU ÖNDE

Toplantının açılışında konuşan CHP İl Başkanı Hüseyin Erol, “Bütün ittifak bileşenleri partilerimize Muğla’daki çalışmaları için teşekkür ediyorum. Milletvekillerimizi de kutluyorum” diyerek seçim değerlendirmesinde bulundu, sandığa gitmeyenleri ikinci turda sandığa götürmek için yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Erol, “Sandığa gitmeyenleri sandığa götürmek için elimizden geleni yapacağız. Öncelikle muhtarlarla görüşerek, bu konuda düşüncelerini almamız gerekiyor. 39 bine yakın seçmen Kılıçdaroğlu ve Erdoğan dışında bir tercihte bulunmuş. İkinci tur için bu arkadaşlarımızı tekrar sandığa getirmemiz, bu arkadaşlarımızı ikna etmemiz gerekiyor. Türkiye’de 11 büyükşehir içinde şuan oran yönünden ikinciyiz. Bizden önce İzmir, bizden sonra Mersin var. Seydikemer ve Kavaklıdere İlçeleri dışında 11 ilçede Kemal Kılıçdaroğlu ipi göğüsledi. 569 mahallenin 434’ünde Kemal Kılıçdaroğlu önde bitirdi” dedi.

MUĞLA’DA OYUMUZU YÜZDE 70’İN ÜZERİNE ÇIKARABİLİRİZ

İl Başkanı Erol, “79 bin 71 kişi sandığa gitmedi. Bu da yüzde 9’luk bir oy oranına tekabül ediyor. Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’a oy vermeyenleri de içine kattığımızda 131 bin seçmen bizim hedefimiz olacak. Bu yüzde 15,6 oy demek oluyor. Bu hedeflerle ilerlersek Muğla’da oyumuzu yüzde 70’in üzerine çıkarabiliriz. Nereye yöneleceğimizi doğru tespit edip çalışmalarımızı ona göre yapmalıyız. Sonuç ülke genelinde istediğimiz gibi olmadı. Örgüt yöneticileri olarak vermek istediğimiz mesajı insanlara umutla vermemiz gerekiyor. Son hafta yapılacak çalışmalarımızı hızlandıracağız” diye konuştu.

Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.