Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

ÖZGENTÜRK ATATÜRK’Ü VE 100. YILI ANLATTI

ÖZGENTÜRK ATATÜRK’Ü VE 100. YILI ANLATTI
20 görüldü
13 Kasım 2023 - 9:02

ÖZGENTÜRK ATATÜRK’Ü VE 100. YILI ANLATTI

Marmaris Belediyesi, Mustafa Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümü nedeniyle Belgesel Yapımcısı Gazeteci Nebil Özgentürk’ü ağırladı.

Marmaris Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla ünlü belgesel yapımcısı, gazeteci, yönetmen Nebil Özgentürk’ün konuk olduğu bir belgesel gösterimi ve söyleşi düzenledi. Armutalan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Cumhuriyet Önderi’nin Anısına Yaşamından Hatıralar’ isimli söyleşiyi Marmaris Belediyesi Başkanvekili Hasan Yaylalı, Belediye Başkan Yardımcıları Suzan Zift, İhsan Öztürk ve Ali Zağlı ve çok sayıda vatandaş izledi.

  1. YILI ANLATTI

İlk olarak Nebil Özgentürk’ün yönetmenliğini yaptığı ‘Cumhuriyet 100 Yaşında’ ve ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ isimli belgesellerinden kesitler gösterildi. Ardından sahneye Özgentürk çıktı. Atatürk’ü, Cumhuriyet’in 100. yılını ve Yaşar Kemal’den Can Yücel’e, Türkan Saylan’dan Aziz Sancar’a kadar Cumhuriyet’le büyüyen nesilleri anlatan Özgentürk anıları da anlattı.

Atatürk’ün sadece Türkiye değil dünya için de çok önemli ve özel bir lider olduğunu söyleyen Özgentürk, “Yüzyıllar geçse de onun yolunda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi. Belediye Başkanvekili Hasan Yaylalı’nın günün anısına bir Atatürk portresi hediye ettiği Özgentürk kitaplarını da imzaladı.

STAR CAM BALKON
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.