Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

PALAMUTBÜKÜ’NDE BİR LEZZET DURAĞI

PALAMUTBÜKÜ’NDE BİR LEZZET DURAĞI
10 görüldü
30 Haziran 2024 - 19:57

Yıllardır yaz aylarında bir sanatçı olarak UKKSA Akademesinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Genellikle, sahilde çeşitli mekanlarda zamanımı geçiriyorum. Dolayısıyla da yeme içme konusunda otorite olmadığımı da biliyorum. Ancak, son iki yıldır, lezzetini çok beğendiğim “Cadde 34’de” menülerini beğenerek tattığım mekan oldu.
Mekanın genel yapısı itibari ile hem damak tadına, hem de sanatsal bir konumda olması cazibesini daha da yukarı çekmekte. mutfaktaki hüneri ve sanatsal bir ruha sahip olan sahibesi Dilek Tüzün hanımefendi kendi elleri ile hazırladığı kahvaltılıkların yanı sıra yemekleri bir şölen geçidi gibi. özellikle kendi hazırladığı Tatar Böreğinin ayrı bir lezzeti var.

Mekanın sadeliği ve bir sanat cafesi olması da damak lezzeti ile birlikte harmanlamaktadır. Yemeğin lezzetini tadanlar bir taraftan da Zeki Müren’in nağmeleri ile kadeh kaldırırken ruhunuzu da bir anlamda dinlendirip hayallere kapılıp, çalan şarkılara kendinizi eşlik ederken buluyorsunuz.


Cafe Restaurantın duvarlarındaki önemli sanatçılara ait olan resimleri izlerken farklı duyguları ve güzellikleri yaşıyorsunuz.
Şu da var ki son zamanlarda tatil yörelerinde fahiş fiyatları gördükçe Cadde 34’te fiyat konusunda mütevazi rakamlarla bunca lezzetin yanında çok daha uygun fiyatlarla bu güzel menülerin tadına varıyrsunuz…

Yazımın başında da bir gurme olmadığımı söyledim. Ama bir sanatçı olarak güzelin ne olduğunu iyi bildiğimden dolayı bu güzel ortamı, güzellikten yana olan insanlarla paylaşmak istedim. Hem ağız tadımızı hem ruhumuzu güzelleştirmek için Cadde 34iyi bir mekandır.


Ressam
Adil Ocak
Palamutbükü Cadde 34
Sanat Galerisi ve Restaurant
@cadde34palamutbükü

Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.