Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN 81 İLE TALİMAT

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN 81 İLE TALİMAT
331 görüldü
17 Ağustos 2021 - 13:36

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilk ve ortaöğretimde okulların belirlenen tarihte açılacağını, yüz yüze eğitimin bütün sınıflarda ve haftada 5 gün olacağı söyledi. Ayrıca MEB, 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazıda okul binalarına girişte maske ve dezenfektanların hazırlanmasını istedi.

HAFTADA 5 GÜN, TÜM SINIFLAR

Millî Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı hazırlık yüz yüze eğitimin başlaması yönünde.  Bütün ilk ve ortaöğretimde sınıflar zamanında eğitime başlayacak ve öğrenciler 5 gün okula devam edecekler. Normal eğitim nedeniyle okullarda alınması gereken önlemler üzerinde de tek tek duruluyor. Okullarda Havalandırmalar, teneffüslerin nasıl olacağı, öğrencilerin temasının nasıl daha aza indirileceği, PCR testleri, servisler ve aşılar ile ilgili detaylı çalışmalar sürdürülüyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN 81 İLE TALİMAT

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 İlin milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği genelgeyle okulların yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesini istedi.

Mili Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Mali Hizmetler Daire Başkanı Cahit Şahin imzasıyla 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda, okullarda yapılması gerekenleri belirledi.

“2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında okulların eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesi ve salgın ile etkin mücadelenin devam etmesi kapsamında okul ve kurum binalarının girişlerinde öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm çalışanların maske ihtiyaçlarını gidermek amacıyla dizayn edilmiş, içinde günlük maskelerin bulunacağı, her öğrencinin ve okul çalışanlarının ihtiyaç halinde maskesini alıp değiştirebileceği, kirli ve temiz maskenin ayrı ayrı konulacağı kumbara, bölme veya kutuların hazırlanarak hizmete sunulması hususunda gereğini rica ederim.”

Haber Merkezi

 

Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.