Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

Sağlık Çalışanlarına Omega3 Desteği

Sağlık Çalışanlarına Omega3 Desteği
446 görüldü
23 Mayıs 2021 - 12:41

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Muğla Kültür Balıkçıları Derneği ortaklaşa bir organizasyonla sağlık çalışanlarının yanında olduğunu gösterdi. Muğla İli geneli yaklaşık 9 bin sağlık çalışanına 20 ton balık dağıtıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen dağıtıma Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Muğla Kültür Balıkçıları Derneği Başkanı İhsan Bozan, Dernek Başkan Yardımcısı Ahmet Tolga Vural ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan katıldı.

İl Müdürü Barış Saylak konuşmasında “Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019 tarihinde tespit edilen ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi alan  Covid 19 pandemisi her geçen gün yeni mutant varyasyonlarıyla ülkemizi ve tüm insanlığı ağır bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu süreçte hepimizin sağlığı için çocuklarına sevdiklerine hasret kalarak gece gündüz bıkmadan usanmadan yorulmadan canları pahasına çalışan sağlık çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyoruz.

Sağlık çalışanlarımız sahada filyasyonda, karantina odalarında ve yoğun bakım ünitelerinde mücadele ederken, biz tarım çalışanları da bu süreçte toplum sağlığının olmazsa olmazı olan sağlıklı ve güvenilir gıda arzını kesintisiz sürdürmek için sahadaydık. Dünyanın birçok önemli ülkesinde market rafları boşalırken şükürler olsun ki üreticilerimizin özverili çalışmaları sonucunda ülkemiz gıda tedariğinde en ufak bir sıkıntı yaşamadığımız gibi geçen yıllara oranla tarımsal üretimin her alanında artış sağlayarak ülke üretimine 12.5 Milyar TL katkı sağladık.

Sağlık çalışanlarının pandemi döneminde göstermiş olduğu üstün gayret ve fedakârlıkları için minnettarız. Asla haklarınız ödenmez. Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak virüsün mutasyona uğramış varyantlarının yaygınlık gösterdiği bu zor süreçte siz sağlık çalışanlarımızın Muğla Kültür Balıkçıları Derneği ile birlikte yanınızda olduğumuzu bir kez daha buradan bildirmek istiyoruz.  Bu ortak organizasyonla Muğla il geneli hizmet veren 9000’e yakın sağlık çalışanlarımızın bağışıklığını güçlendirmek adına ramazan ayın sembolik bir katkı olarak su ürünleri yetiştiricilerimizin üretmiş olduğu 20 ton balığı sizlerle paylaşmak istiyoruz.  Bu zorlukların üstesinden birlikte geleceğiz. Bu pandeminin bittiği günleri bir an evvel görmek dileğiyle, tüm sağlık çalışanlarına tekrar yürekten teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

Muğla Kültür Balıkçılar Derneği Başkanı İhsan Bozan konuşmasında ” Özveri ile zor şartlarda çalışan sağlık çalışmalarına minnet borcumuz var. Bu zor zamanlarda yanlarında olduğumuzu ifade etmek adına böyle naçizane küçük bir jest yapmak istedik. Bu projede olmaktan mutluyuz” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan konuşmasında ” yapılan jest bizleri mutlu etti. Bu zor günleri atlatmak için tüm vatandaşlarımızı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum. Aksi bizi hastalığa bir adım daha yaklaştırır. Toplum olarak göstereceğimiz duyarlılık hem bizi hem sizin hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bu güzel düşünceden dolayı Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak ile Muğla Kültür Balıkçıları Derneği Başkanı İhsan Bozan’a sağlık çalışanları adına teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.