Datça Gündem 48

Anemon Makine - Badem ceviz Kırma Makinesi

YASAKLARDA MERKEZ DAHİL 6 İLÇEDE AŞI YAPILABİLİR.

YASAKLARDA MERKEZ DAHİL 6 İLÇEDE AŞI YAPILABİLİR.
650 görüldü
04 Mayıs 2021 - 17:10

Muğla il sağlık müdürü Dr. İskender GENÇER’in yapmış olduğu açıklamada, “Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra aşılama sürecide oldukça önem arz etmektedir.
Pandemi ile mücadelede büyük bir öneme sahip olan aşılama çalışmalarının hız kesmeden devam etmesi için 19/04/2021 tarih ve 2021/17 Nolu İl Hıfzıssıhha Kurulunda, Covid-19 aşısı tanımlanan vatandaşlarımızın aşılarını, ilimizde haftanın 7 günü saat 24:00 kadar hizmet veren kamu/özel tüm hastanelerimizde yaptırabilmeleri amacı ile aşı randevularını istenildiği takdirde beyan etmeleri ve sadece ikametleri ile aşılama hizmeti alacakları sağlık kuruluşu güzergahında ulaşımlarını sağlamaları kaydıyla, belirtilen sokağa çıkma yasağından muaf olmaları kararı alınmıştır.
Bu kapsamda İlimizde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Marmaris, Fethiye, Ortaca, Milas ve Bodrum Devlet Hastanelerinden Covid-19 mRNA (Biontech) aşı randevuları alınabilmektedir.
Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı randevularını oluşturarak en kısa sürede Covid-19 Aşılarını olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.